Oferta

Proces projektowy

Poznaj sposób współpracy ze mną

Przez lata działalności jako architekt wnętrz wypracowałam własny sprawdzony sposób na udaną współpracę zakończoną satysfakcją z powstałego wnętrza.

Poznaj teraz proces projektowy, który dzieli się na 6 etapów. Pamiętaj o tym, że możemy współpracować tylko w wybranym zakresie, na jednym etapie, lub na wszystkich – decyzja należy do Klienta.

Opcja premium czyli „projektu pod klucz” jest to praca nad projektem zgodnie z poniższymi punktami a także organizacja zaopatrzenia, ekipy remontowej oraz kontrola wykonywanych prac, czyli całkowite odciążenie inwestora od spraw związanych z realizacja projektu.

Spotkanie i rozmowa

Od rozmowy wszystko się zaczyna. Na pierwszym spotkaniu projektant analizuje oczekiwania i styl życia klienta. Na bazie szczegółowego wywiadu określa potrzeby inwestora, styl wnętrza, kolorystykę oraz użyte materiały. To pozwala na możliwie pełne zapoznanie się z wizją klienta co do projektowanej przestrzeni.

Inwentaryzacja

Wizyta w przestrzeni podlegającej zaprojektowaniu, polegająca na dokładnych pomiarach.

Układ funkcjonalny

To prezentacja projektowanej przestrzeni w formie rzutów 2D. Jest to bardzo ważny etap gdyż w tym momencie ustalane są zmiany budowlane (przesunięcia ścian działowych, okien, instalacji itp.) oraz planowane jest rozmieszczenie odpowiednich funkcji we wnętrzu takich jak strefa wypoczynkowa, jadalniana, kuchenna itd. Układ funkcjonalny jest bazą do dalszej pracy nad projektem.

Wizualizacja 3D

Czyli etap na który wszyscy czekają 🙂 Po akceptacji układu funkcjonalnego, na jego podstawie przygotowuje się wizualizację, która najpełniej oddaje klimat, kolorystykę i styl wnętrza, poprzez foto realistyczną prezentację w formie zdjęć.

Dokumentacja projektowa

Na bazie zaakceptowanej wizualizacji projektant przygotowuje dokumentację techniczną dla wykonawców, która umożliwia dokładne odzwierciedlenie projektowanej przestrzeni w rzeczywistości.

Nadzór autorski

To wizyty projektanta na budowie w celu weryfikowania zgodności prac z projektem, to także pomoc w zakupach i wizyty w sklepach branżowych.